Instalacja skryptów w Chrome

Instalacja Tampermonkeya

Do zarządzania userscriptami w Google Chrome potrzebne jest rozszerzenie Tampermonkey. Aby je zainstalować otwórz tą stronę:
https://chrome.google.com/webstore/detail/tampermonkey/dhdgffkkebhmkfjojejmpbldmpobfkfo?hl=pl
i kliknij niebieski przycisk “DODAJ DO CHROME”

W tym momencie Chrome zapyta Cię o zgodę na instalację dodatku. Kliknij przycisk “Dodaj rozszerzenie”

Po chwili powinna wyskoczyć informacja o zainstalowaniu rozszerzenia, a niebieski przycisk “DODAJ DO CHROME” zmieni się na zielony przycisk “DODANO DO CHROME”

Dodawanie skryptów

Jeżeli jest dostępny link do kodu skryptu (do pliku .user.js, tak jak to jest na plemsach), to najprościej można taki skrypt zainstalować poprzez kliknięcie w ten link (otworzenie go). Otworzy się wtedy nowa karta z Tampermonkeyem, gdzie będzie widoczny kod skryptu oraz przyciski “Instalacja” i “Anuluj”. Kliknij przycisk “Instalacja”

Karta Tampermonkeya zostanie zamknięta, skrypt został dodany

Dodawanie skryptów (sposób nr 2)

Jeżeli z jakiegoś powodu pierwszy sposób nie zadziała (np. nie otworzy się karta Tampermonkeya po kliknięciu w link), to skrypt można dodać równie prosto poprzez skopiowanie linku i użycie funkcji “Importuj” w Tampermonkeyu. Kliknij prawym przyciskiem myszy w link do kodu skryptu, a następnie wybierz opcję “Kopiuj adres linku”

Kliknij w ikonkę Tampermonkeya w prawym górnym rogu przeglądarki i wybierz “Dashboard”

Otworzy się nowa karta Tampermonkeya. Kliknij przycisk “Narzędzia” znajdujący się w prawym górnym rogu

W pole na prawo od “URL” wklej skopiowany link do skryptu i potwierdź klikając “Importuj”

Dalej jest tak samo jak w sposobie nr 1, czyli otworzy się nowa karta Tampermonkeya, na której należy kliknąć “Instalacja”. Karta Tampermonkeya zostanie zamknięta, skrypt został dodany

Włączanie i wyłączanie skryptów

Aby włączyć/wyłączyć zainstalowany skrypt wejdź na stronę na której skrypt jest uruchamiany (np. na plac aby włączyć/wyłączyć skrypt do wpisywania wojsk itd.), kliknij w ikonę Tampermonkeya w prawym górnym rogu przeglądarki, a następnie kliknij nazwę skryptu który chcesz włączyć/wyłączyć. Jeśli skrypt jest włączony to po kliknięciu zostanie wyłączony i analogicznie odwrotnie. Czy skrypt jest włączony czy nie, można rozpoznać po ikonce przed nazwą skryptu (zielona ikonka “ON” oznacza skrypt włączony, szara “OFF” – skrypt wyłączony)

Skrypt włączony:

Skrypt wyłączony:

Edytowanie i usuwanie skryptów

W celu edycji kodu skryptu lub usunięcia skryptu kliknij w ikonkę Tampermonkeya w prawym górnym rogu przeglądarki, a następnie kliknij “Dashboard”

Otworzy się nowa karta, na której będzie lista zainstalowanych skryptów, a po prawej stronie każdego wiersza będą ikonki “notatnika” (“Edycja”) oraz “kosza” (“Usuń”). W tym miejscu można również włączać i wyłączać skrypty (klikając ikonki ON/OFF po lewej stronie nazwy skryptu)

Pozostałe poradniki dotyczące instalacji skryptów

Poradnik instalacji skryptów do paska skrótów
Poradnik instalacji skryptów w Firefoxie (Greasemonkeyu)
Poradnik instalacji skryptów w Operze (Violentmonkeyu)