Opis listy mailingowej

Do czego służy filtrowanie graczy?

Oprócz normalnej listy mailingowej do wszystkich graczy wybranego plemienia/wybranych plemion, tak jak jest np. na TW Stats, można przefiltrować graczy pod względem położenia ich wiosek.

Przydaje się to na przykład podczas akcji plemiennych, gdy organizator akcji ma listę wiosek atakowanych offami i chce wysłać wiadomość do graczy w zasięgu tych wiosek aby przygotowali szlachtę. Analogicznie można to wykorzystać (podając kilka własnych atakowanych wiosek frontowych) aby wygenerować listę graczy których można poprosić o pomoc defem lub odbitkami.

Jak podać koordy wiosek?

Podobnie jak to jest zrobione w planerze ataków, koordynaty wiosek można podać na wiele sposobów. Może to być lista samych koordynatów, może to być lista nicków i koordów wygenerowana np. przez TW Stats, może być kopiuj-wklej danych z przeglądu w grze, razem z nazwami wiosek, ilością surowców/wojsk itd. Niezbędnik zignoruje wszystkie “śmieci” i poprawnie wyciągnie koordy z tekstu. Wszystkie podane koordynaty zostaną wczytane (nawet jeśli jest ich kilka w jednej linii).